Leagues  National Team  Developing Cricket Tour Prague! Clubs About Us  Contact Us FAQ's
 
 
 
 
 
Videos
 
Upcoming Events
A five-minute clip from the six-team club T20 tournament in Prague in September 2015.
Added Date : 4. ledna 2016  
   
A five-minute clip from the four-team T20 tournament in Prague in June 2015.
Added Date : 4. ledna 2016  
   
Our friend Marek came from Ostrava on Saturday May 16th to video the league matches between Vinohrady and Bohemians, and Barbarians and PCC 2nd XI.
Added Date : 19. května 2015  
   
A 10-minute clip showing scenes from our 2015 Winter League finals day, which took place on Saturday 14th March, 2015.
Added Date : 30. března 2015  
   
Action from the 2015 Winter League Week 2 match between PCC Kings and Barbarians Vandals in Prague. The match was a repeat of the 2014 final.
Added Date : 3. února 2015  
   
2mins highlights from Czech Rep vs Switzerland, September 2014
Added Date : 15. září 2014  
   
CZ: The ICC (Mezinárodní Kriketová Asociace) uvedla v nedávné době do své síně slávy dalších několik postav světového kriketu. Mezi nimi se této pocty dostalo i pákistánskému nadhazovači Waqaru Younisovi.

Waqar si své čestné místo mezi legendami vybojoval, a nutno říci že naprosto oprávněně, obzvláště za svou spolupráci s Wasimem Akramem, s nímž vytvořili dechberoucí, vražedný tandem, který pouštěl hrůzu na ty nejlepší světové pálkaře své doby. Ostatně jeho 373 autů v 87 Test zápasech a 416 v 262 utkáních jednodenních hovoří za vše.

Následující video dokazuje, jakých kvalit Wakar dosáhl - jeho nejsilnější zbraní byl tzv. swing, tj.
neobvyklé zakřivení trajektorie letu míče v průběhu nadhozu s jeho následným dopadem pod
pálkařovy nohy; hráč se tak dostává do těžko předvídatelné situace, na kterou je obzvláště těžké reagovat a vyrovnat se s ní.

EN: Waqar Younis was recently inducted into the ICC Hall of Fame - this video shows some of the great bowler's highlights.
Added Date : 3. února 2014  
   
CZ: Austrálie zažila skvělé léto v roce 1993, kdy porazila Anglii 4-1. Druhý zápas se na hrál na hřišti Lord's, považovaném za domov kriketu a Australané si s přehledem upevnili vedení 2-0. Během prvních dvou dnů, kdy byli na pálce, zaznamenali 632 přeběhů. Každý z prvních tři pálkařů uhrál přes sto přeběhů a čtvrtý byl vyautován na 99!
Anglie odpověděla pouhými 205 přebehy, nejlepší byl Michael Atherton s 80 a byla nucena pálkovat znovu (jde o situaci, kdy tým, který pálkuje v první směně druhý je kompletně vyautován a nedosáhne na požadovaný počet přeběhů a je nucen začít znovu na pálce). Atherton hrál opět skvěle a Anglie získala 175 přeběhů pouze s jedním vyautováním. Jenže, když měl Atherton už 97 přeběhů tak odpálil míč daleko do vnějšího pole a pokusil se udělat tři přeběhy. Získal pouze dva a při pokusu o třetí uklouznul a byl chytačem Austrálie vyautován.
Sérii jednoznačně dominovali Australané, zejména pak nadhazovači Shane Warne a Merv Hughes.
EN: Mike Atherton run out for 99 as England crumble against the mighty Australians
Added Date : 17. ledna 2014  
   
CZ: Mezinárodní kriketová rada před několika dny zveřejnila, že Adam Gilchrist bude zařazen do kriketové hall of fame. Určitě v ní má právoplatné místo. Australský tým z devadesátých let byl jedním z nejlepších týmů vůbec a Gilchrist byl jeho důležitou součástí. Byl dobrým wicketkeeprem, ale i velice tvrdým pálakařem. /// Na videu je sestřih z jednoho z jeho nejlepších výkonů. Ve finále mistrovství světa v roce 2007 nahrál výborných 149 a dostal Austrálii do vedoucí pozice už na začátku zápasu. Gilchrist měl na pálce skvělý cit i neuvěřitelně silný odpal. Byl velice přínosným hráčem a jeho výkony zůstanou všem v paměti ještě dlouho. /// více na http://www.espncricinfo.com/wc2007/engine/current/match/247507.html /// EN: Adam Gilchrist's 149 in the 2007 World Cup Final vs Sri Lanka. Gilly was inducted to the ICC Hall of Fame this week.
Added Date : 19. prosince 2013  
   
CZ: Mitchell Johnson výrazně přispěl ke dvěma výhrám Austrálie nad Anglií a stave série je nyní 2:0. Vyhlídky na úspěch pro Anglii jsou malé, protože příští zápas se odehraje na stadionu WACA v Perthu, kde Johnson hraje domácí soutěž a kde bývá velmi úspěšný. /// Anglie vyhrála sérii v Austrálii 3:1 v roce 2010. Jedinou porážku utrpěla právě na WACA, když se Johnson předvedl ve vrcholné formě. Video ukazuje jeho vyjímečný výkon, kdy vyautoval šest anglických pálkařů za cenu pouhých 38 přeběhů ("6-38"). Angličané doufají, že se to nebude opakovat! /// Zrovna, když jsme plánovali nahrát toto video tak se Johnson předvedl jestě více. V Adelaide v druhém zápase letošní série zaznamenal 7-40! Vyautování pěti pálkařů v jedné směně je skvělý výkon a forma Johnsona ukazuje, jak moc nebezpečný může být. Zejména, když je jedním z nejrychlejších nadhazovačů na světe. /// Zajímavostí je, že po zmiňovaném 6-38 v roce 2010 Johnson nemoh najít formu a stal se terčem výsměchu anglických fanoušků. V posledních dvou letech prakticky nehrál v národním týmu, což dělá jeho comeback o to působivějším! Anglie se se s obavami připravuje na pátek, kdy její pálkaři budou opět čelit Johnson. ///
EN: The last time England faced Mitchell Johnson at the WACA. He got 6-38 then, and 7-40 last week - can England stop him when this year's match in Perth begins (on Friday 13th December)?
Added Date : 11. prosince 2013  
   
EN: The remarkable Test in 2011 between South Africa and Australia!

CZ: Dá se očekávat, že tuto zimu zápasy mezi Anglií a Australií ovládnou nadhazovači vzhledem k tomu, že oba týmy jsou v této oblasti silnější. Dobrým nedávným příkladem je jeden z pozoruhodných zápasů v posledních letech, a to výhra Jižní Afriky nad Austrálií v Kapském městě.

Australani byli na pálce první a akumulovali 284 bodů. Z toho získal sám kapitán Michael Clarke 151. Video začíná první směnou Jihoafričanů, kde Australani podali dobrý výkon a omezili soupeře na celkem 96. Ale odpalování hostů zklamalo, když ho zničil Jihoafričan Vernon Philander. Celkové skóre bylo pouhých 47, jen o trochu víc než jejich historicky nejhorší výsledek. Je to jeden z mála případů v historii sportu, kdy poslední pálkař zaznamenal nejvyšší počet bodů ve směnách.

Jihoafričané potřebovali 236 bodů k vítězství, a když zničili sebedůvěru hostů, snadno vyhráli. Anglie bude doufat, že totéž se jim povede letos v zimě!

Zápis: http://www.espncricinfo.com/south-africa-v-australia-2011/engine/match/514029.html

Článek o zápas: http://www.espncricinfo.com/south-africa-v-australia-2011/content/story/540088.html
Added Date : 21. listopadu 2013  
   
CZ: Čas se nachýlil a již zanedlouho se znovu střetnou týmy Anglie a Austrálie v jednom ze série z nejznámějších a nejvypjatějších sportovních klání, která kdy spatřilo světlo světa… Za celá dlouhá léta její historie byl sportovní svět svědkem úžasných sportovních momentů a výkonů těch největších hráčů, a pokud před kterýmkoli Angličanem zmíníte slova Ian Botham, Headingley a rok 1981, jeho tvář se projasní zářivým thymolinovým úsměvem. ///

Botham se stal synonymem úspěchu v jednom z největších comebacků v historii sportu – hráčům Austrálie se podařilo v první směně nasbírat 401 bodů a doslova zničit snahu Angličanů, kteří paběrkovali s pouhopouhými 174, což znamenalo tzv. „follow on“ (situace, kdy tým z důvodů nízkého skóre nenastupuje po svém inningu na pálce „do pole“, ale zůstává a pokračuje svou druhou směnou). Situace ze začátku druhé směny nebyla o nic lepší, což dokazuje rychlý aut prvního pálkaře bez zisku jediného bodu. Jen pro zajímavost, sázkové kanceláře nabízely v tuto chvíli na vítězství Anglie kurs 500 ku jedné… ///

Australané pokračovali v totální likvidaci snah Angličanů, jejichž skóre bylo po sedmi autech pouhých 135. V tuto chvíli, při ztrátě 92 bodů znovu vstupuje na scénu Ian Botham, který měl z první směny na svém kontě šest vyautovaných a 50 bodů, s nimiž vévodil anglickým pálkařům. Díky podpoře jeho zbývajících tří spoluhráčů a agresivnímu pojetí hry se mu podařilo dosáhnout úžasných 149, což ve výsledku znamenalo 356 pro Anglii (viz první klip). ///

Věru, poměrně tenký náskok na rozjeté Australany, jimž chybělo pouhých 130 bodů k vítězství… Anglický výběr však získal díky spektakulárnímu výkonu Iana Bothama, jenž vykřesal alespoň nějakou naději, dostatek sebevědomí a vzepjal se k nevídanému výkonu. Mladý nadhazovač Bob Willis vyautoval 8 pálkařů - http://www.youtube.com/watch?v=H1q-SJeslFg - a přispěl tak nečekanému výsledku tohoto neuvěřitelného představení s výsledkem, ve který už věřil opravdu jen málokdo: vítězství Anglie o 19 bodů! ///

Jediné, co nás dnes může mrzet, je skutečnost, že jsme si tehdy nevsadili!

Scorecard: http://www.espncricinfo.com/ci/engine/current/match/63291.html ///
Report: http://www.espncricinfo.com/wisdenalmanack/content/story/152213.html ///

EN: Ian Botham at Headingley, 1981. One of the most remarkable victories in the history of the sport.
Added Date : 7. července 2013  
   
Street Cricket in the Czech Republic!
Added Date : 15. května 2013  
   
EN: Malinga's famous "four wickets in four balls"! CZ: Lasic Malinga, nadhazovač ze Srí Lanky, proslul po celém kriketovém světě nejen svým poměrně unikátním účesem, nikoli zdánlivě připomínajícím kadeřávek, ale hlavně neortodoxním způsobem nadhozu – na rozdíl od příručkami předepsaného a všeobecně vyučovaného pohybu paže ve vertikální rovině, používá tzv. round-arm, při němž paže opisuje část kružnice v rovině (téměř) horizontální. Věhlasný je jeho vstup na scénu v zápase proti JAR na MS 2007, konaném v oblasti West Indies. Tým Jižní Afriky utkání vyhrál, ale ačkoli se zdálo, že se bude jednat o v podstatě rutinní záležitost – cílové skóre 210 při aktuálních 206 a pěti autech, tj. stačilo získat 4 body v momentě, kdy byla plná polovina družstva stále k dispozici – Malinga byl poněkud jiného názoru a vytvořil ze závěru zápasu nervy drásající trhák. Čtyřmi nadhozy za sebou vyautoval 4 hráče v řadě, čímž dosáhl historického prvenství. Následující klip ukazuje, jak blízko byl k celkovému obratu celého utkání Report ze zápasu: http://www.espncricinfo.com/wc2007/content/story/287599.html
Added Date : 7. května 2013  
   
6. prosince 2012 - Legendární australský pálkař Ricky Ponting ukončil svoji bohatou mezinárodní kariéru. Během své kariéry dosáhl ve 168 testech 13378 runů. Ponting vynikal také v jednodenních zápasech. Následující video nás zavede do roku 2003. Ve finále Světového poháru Ricky ve vrcholné formě rozdrtil Indii. Z pouhých 121 nadhozů nastřílel 140 runů.
Added Date : 9. března 2013  
   
 
 
 
 
 

About Us   National Team   Partners  
Follow us :
Introduction
Committee
News Archive
 
Introduction
Statistics
National Team Events
Archive
 
     
     
     
     
 
 
 

Copyright © 2012-13 - www.czechcricket.cz  |  Website Designed by Dreamz Unlimited s.r.o.